Filmáč


Projekt je studentským filmovým klubem vzniklým za podpory Ústavu informatiky Slezské univerzity v Opavě.

Klub se zaměřuje na snímky, které nějak souvisí s informačními technologiemi – a že jich je! Témata jako umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, hackerské útoky, roboti, průmyslová špionáž, 3D tisk / klonování se ve filmech vyskytují s železnou pravidelností a to jsem zatím nezmínil filmy věnující se významným osobnostem z našeho či souvisejících oborů (matematika, fyzika) nebo i významným firmám či značkám. V neposlední řadě bychom rádi nakoukli pod pokličku animákům a počítači generovaným efektům a představili si dílka, která jsou v tomto ohledu zajímavá a revoluční.

Na každou projekci bude zván host – odborník, který má k danému tématu co říci a se kterým budeme moci prodiskutovat své postřehy k promítaným filmům.

Ke každému ohlášení promítání bude zveřejněna anketa, ve které může každý člen skupiny hlasovat ve prospěch svého vyvoleného snímku. Promítán bude film, který získá nejvíce hlasů.

 

 

Spravovaný profil

 

Facebook Filmáč

 

Realizační tým

 

Bc. Vojtěch Svačina

Bc. Renáta Skácelová

Bc. Vladimír Nikel

 

Odborný garant

 

Mgr. Anna Novotná, Ph.D. 

 

Aktuality

 

Dne 5. 12. 2018 byl v kinosále na Hauerově ulici při příležitosti zahájení výstavy Retrobajty, pořádané Ústavem informatiky, promítán film Ready Player One. Promítání uvedla doktorka Novotná a jako tématický úvod k výstavě Reprobajty byl jako první uveden dokument z r. 1985 „Před námi je počítač“.