100 tipů jak ušetřit peníze


Peníze. Okolo toho se točí naše životy. Peníze na bydlení, jídlo, případně dovolenou. Peníze, peníze a zase peníze. V tomto článku vám přinesu seznam pár zajímavých tipů jak ušetřit peníze. Zbytek si musíte přečíst v článku 🙂

1. Držte se nákupního seznamu – přednapsaný nákupní seznam je velkou výhodou.
2. Tvořte vlastní dárky – na pinterestu jsou skvělé typy, jak takové dárky udělat.
3. Počkejte 30 dní před velkým nákupem – na vlastní zkušenost vím, že se to vyplatí.
4. Přemýšlejte o změně banky – tento princip by jste měli opakovat alespoň co dva roky.
5. Upečte si vlastní chleba – přísahám, že první pokusy nebyly nic moc, ale jakmile se do toho dostanete budete překvapeni, jak lehké a chutné to může být.
6. Nakupujte s plným žaludkem – nebude vás tak lákat utrácet za pitomosti.
7. Vařte si více jídel – je to těžké a samou mě moc vaření nebaví, ale jednoduché recepty i mě baví. Jsou rychlé a chutné.
8. Jezte každý den snídani – uvidíte, že vás to zasytí na pár hodin a celý den se budete cítit lépe.
9. Pěstujte vlastní ovoce a zeleninu – věřte, že jahody i třeba z balkonu jsou nejlepší.
10. Sprchujte se kratší dobu – teď opravdu. Potřebujete se sprchovat 20 minut? Mě už se podařilo tenhle čas stáhnout na deset i s namydlením a utřením 🙂
11. Využívejte hromadnou dopravu – opravdu musíte cestovat autem do práce? Není lepší si v klidu užít ráno vlak či autobus? Já jezdím do práce vlakem a díky tomu jsem aspoň chvíli v klidu a stihnu sníst i tu snídani.
12. Kupte si ojeté auto – pokud už chcete jezdit autem, tak při koupi auta si kupte to ojeté. Navíc tip pro vás: Pokud jezdíte do práce a kolegové kteří bydlí nedaleko vás také jezdí autem do práce, můžete se domluvit a jet jen jedním autem. Ušetříte benzín a jste šetrní k životnímu prostředí.
13. Vytvořte si vlastní čističe – je to nejen ekologičtější, ale v nějakých případech to je i levnější.
14. Jezte méně masa a více zeleniny – Maso je drahé a navíc se velmi rychle sní. Zkuste spíše zeleninové rizoto a budete překvapeni, že toho nemusíte sníst tolik a stejně vás to nasytí. A v některých případech (pokud nakupujete sezónní zeleninu a ovoce) to máte i levnější.
15. Navštěvujte místní knihovnu – už to není jen o půjčování knih, ale i o akcích. Hlavně si můžete z knihovny udělat odpočinkový prostor.

Tak to bylo jen pár rad, jak ušetřit ty drahocenné penízky. Samozřejmě je toho více, ale to se dočtete zde. (Článek v angličtině)

,