Bakalářské a magisterské státnice v květnu 2016


Na webových stránkách Ústavu informatiky naleznete oficiální a podrobný harmonogram státnic (uvedeny jsou i konkrétní časy) pro obory ISK a IKS, které proběhnou ve čtvrtek a pátek 26. a 27. května 2016. V nejbližší době budou vypsány termíny ve STAGu, nezapomeňte se přihlásit!

A pár rad závěrem:
1. Nezapomeňte se pořádně vyspat a nabrat energii, budete to potřebovat.

via GIPHY

2. Neučte se nic na poslední chvíli nebo večer předem, uděláte si ve všem jen ještě větší zmatek a do hlavy už stejně nic nedostanete.

via GIPHY

3. Nezapomeňte na dobrou strategii, ta je důležitá.

via GIPHY

4. V den státnic přijďte na místo konání s dostatečným časovým předstihem (alespoň 15 minut před začátkem daného bloku), abyste si stihli vše připravit (samozřejmě občerstvení :-), ale především prezentaci s obhajobou své práce, kterou si nahrajete do připraveného počítače — nejlépe zvolit klasický PowerPoint a prezentaci uložit do souboru .pdf) a vydýchat se :-).

5. Prezentaci s obhajobou své diplomové práce konzultujte (pokud to je možné) i se svým vedoucím / svou vedoucí, buďte struční (prezentace by měla být max. na 10 minut), snažte se vystihnout jádro své práce (nepopisujte zbytečně teorii) a poukázat na to nejzajímavější, co se vám v rámci ní podařilo.

6. Nezapomeňte si také připravit odpovědi na otázky z posudků vedoucího/vedoucí a oponenta, které byste měli najít (zhruba tak 2 týdny před konáním státnic) ve STAGu.

7. Nepanikařte!

via GIPHY

8. I otázky, u kterých neveříte vlastním očím, se dají zvládnout.

via GIPHY

9. Z vlastní zkušenosti vím, že večer po úspěšných státnicích vypadá následovně.

via GIPHY

No a závěrem už jen to nejdůležitější — HODNĚ ŠTĚSTÍ!

pro pobavení -- státnice

, ,