Alternativní „výjezd“ v Alternativě


Je už zavedeným pravidlem, že se začátkem každého semestru se koná pro studenty našeho oboru v rámci předmětu Projektové aktivity terénní výjezd. Akce bývá zpravidla dvoudenní, děje se tak o víkendu a místo konání bývá fara v malebné vesničce Spytihněv. Fara se ovšem opravuje, takže letos nás přivítat nemohla.

Kdo je bystrý a sleduje náš blog a Facebook, určitě ví, že ačkoliv na Facebooku byly fotky z výjezdu ze zimního semestru, tak se na blogu neobjevil žádný článek. Jak je to možné?! Chtěli jsme to pojmout jinak, ale vše nezáviselo tak úplně jen na nás, ale na nováčcích, kteří se na terénní výjezd přihlásili, ale kteří zároveň (samozřejmě že školní vytíženosti) na spolupráci s námi trošku pozapomněli. Takže na úvod jedno poučení: spoléhejte jen vždy sami na sebe! 😀

Výjezd na faře bývá pohoda. Čisté zázemí, sprchy, toalety, wi-fi… Výjezd v zimním semestru byl jiný. Z důvodu zmíněné opravy se konal v chatě v Ostravici, kde to bylo poněkud … divoké. Topení v kotli na vlastní pěst v kouzelné chatičce v divočině hor. Tento výjezd se nesl v duchu — táborák, žádná wi-fi, suchý záchod, smradlavé boty, nemyté hlavy…

A teď v letním semestru to zase bylo jinak. Tarzani a Robinsoni se stali kavárenskými povaleči v kultivovaném prostředí opavské kavárny Alternativa. Výjezd byl zaháajen představením již fungujících projektů (Social Stars a Infověda) a představením velkého projektu MetaProjekt, který sice začal již minulý semestr, ale zatím nemá výstupy. Nechyběly seznamovací hry, práce na projektech, oběd, na programu byla i přednáška o prokrastinaci. Názorně jsme si taky prokrastinaci vyzkoušeli a šla nám výborně. Myslím, že se v mnohým z nás skrývá velký talent a nevyužitý potenciál.

Tento výjezd byl jiný (ano, opět jiný 🙂 ). Byl jednodenní, kdy se vše, co bývá naplánováno do dvou dnů, muselo stihnout v den jediný. Ale i tak to bylo moc fajn a pro pracující studenty výhodnější kvůli času. A ten se ten před odevzdáváním bakalářek a diplomek určitě hodí.

Díky našim skvělým vyučujícím, Mgr. Anně Janíkové, Mgr. Kamilu Matulovi, Mgr. Štěpánce Tůmové a Mgr. Světlaně Hrabinové. že vzhledem k nemožnosti výjezdu na faře, vymysleli alternativní výjezd. A vymysleli ho dost stylově — v Alternativě, kde jsme mohli celý den popíjet kávy, macha čaje či domácí limonády a baštit dortíčky.

[srizonfbalbum id=11]

, , , , ,