Studentka — představení nové rubriky


Prosinec už nám zaklepal na dveře, na zem dopadly první sněhové vločky. V neděli jsme na adventním věnci zapálili první svíčku. Vánoční nadšenci mají nakoupeny všechny vánoční dárky. My pro Vás také jeden máme, a to v podobě nové rubriky s názvem „Studentka“.

V minulých semestrech jste mohli na našich stránkách číst o životě a starostech naší absolventky a očividně vás to i zajímalo. Ta už má teď svůj život a své povinnosti v příjemné městské knihovně na Valašsku, kde je svým pánem, a proto se s Vámi rozloučila.

Co však předchází tomu, aby se z Vás stala absolventka? Léta studia samozřejmě! Proto jsme se rozhodli volně navázat a vytvořit rubriku novou, kde se sem tam objeví nejen strasti a radosti studentského života, občas nějaká kritika, nebo naopak pochvala, ale možná i nějaké ty obyčejnosti všedního života.

A aby to bylo trochu jiné, studentka nebude pouze jedna jediná, ale obsah budeme vytvářet tři studentky. Naše jména Vám tady neprozradíme, ale abychom nebyly tak úplně anonymní, v krátkosti se vám představíme o pár řádků níže a Vy si po každém článku můžete tipnout, se kterou studentkou máte právě tu čest.

Studentka 1 — „Často nestíhám. A protože někdy chci tak moc udělat všechno do školy, chodit do práce a věnovat se svým koníčkům, tak se občas stane, že nakonec nedělám nic. A taky nemám ráda, když mám sama sebe nějak charakterizovat, takže si o mně po pár článcích udělejte obrázek sami (jupí, opět za mě něco udělá někdo jiný). Co se článků týká, tohle je můj první příspěvek, a protože často nestíhám, tak možná i poslední. A taky si ráda z něčeho dělám srandu, takže poslední věta byla samozřejmě vtip!“

Studentka 2 -– „Ve svých článcích budu většinou vyjadřovat svůj osobní názor na určité věci. Doufám, že mé názory vyvolají diskuzi. Na rozdíl od svých kolegyň nepracuji. Takže mám spoustu volného času, který můžu smysluplně využít. Tohle je však jen můj dojem. Nakonec to totiž končí tak, že důležité věci dělám na poslední chvíli.“

Studentka 3 — „Ve svých článcích budu líčit zážitky ze života pracující studentky. Někdy jsem až přehnaně pečlivá, ale zároveň mám i dny, kdy nedělám vůbec nic. Mám seznam, kde mám napsáno, co kdy mám udělat. Pokud jej nedodržím, doháním pak vše na poslední chvíli.“

Pro dnešek by to stačilo. V podstatě se dá říct, že máme všechny tři jednu společnou vlastnost — dost často nestíháme (ale vlastně za to ani tak nemůžeme, protože chorobné odkládání povinností a úkolů , tzv. prokrastinace, je vlastně nemoc, takže to vůbec není naší leností). Brzy se můžete těšit na nějakou tu story od jedné z nás :-).

Vaše studentky.

, ,