Ohlédnutí za DevFestem v Ostravě


První ročník ostravského DevFestu začal mračného dopoledne 21. listopadu. Cestu nám zpočátku zkomplikovala výluka — zrovna dnes se totiž opravovaly koleje. Nevěšeli jsme však hlavu a využili tuto situaci k seznámení se spolucestujícími — budoucími účastníky DevFestu.
U auly VŠB už nás čekala první znamení, že jsme na správném místě — obrovská značka Google Map a několik lídí s visačkami na krku pokuřujících venku.

Po rychlé registraci, kde jsme si vyzvedli tričko a visačku, jsme vyrazili do prvního patra auly prozkoumat stánky. Na první ročník bylo stánků přiměřeně — několik Google Groups komunit z různých měst, Tieto, xiaomimobile.cz a další. Se všemi se dalo naprosto přátelsky popovídat nejen o produktech na stánku. V prvním patře jsme našli také bohaté občerstvení — ovoce, zelenina, obložené chleby a koláče, to vše s kávou, džusem a vodou s citronem.

DevFest 2015 v Ostravě by @studuj_infoveda

DevFest 2015 v Ostravě
(photo by @studuj_infoveda)

Keynote se také povedla — scénka probourání horníků na DevFest skvěle podtrhla snahu pořadatelů udělat jej co nejvíc „ostravsky“. I nepřesvědčivé výkony herců odpouštíme, nápad byl super a vtipný.
Po keynote následovala přednáška Filipa Hráčka „Pokročilé algoritmy na webu: Umělá inteligence, Dart a moderní web“. Přednáška byla velmi zajímavá a pochopitelná i pro laika, navíc byla velmi zábavná, jelikož si pro Filipa organizátoři připravili žertík s odkazem na DevFest z roku 2012.

Následný výběr z programu byl dost těžký — dlouho jsme zvažovali, co oželet a na co se jít podívat. Z programu jsme proto zvolili „Jak na komunikaci s médii“ — skvělé povídání o tom, jak zaujmout novináře a kdy a jak jim začít nabízet svůj projekt, „Boj o každé FPS“ — hodně technicky laděná přednáška o vytváření her na mobil, „Ajťákova holka“ — vyprávění o Rails Girls a o tom, že k IT se dá dostat i přes partnerský vztah, „Jak Vás „lovíme“ a kdy se nám (ne)bránit“ — jak funguje recruitment a proč jsou lidi od recruitmentu neoblíbení, „Životopis je mrtvý: Praktická sonda do světa moderního tech recruitmentu“ — opět o recruitmentu, tentokrát však hlavně o tom, jak používat například proximitní operátory pro efektivní vyhledání pozice na LinkedIn a další principy efektivního náboru.
Všechny přednášky bude možné shlédnout také na webu, takže pokud jste DevFest2015, nebo jen jednotlivé přednášky prošvihli (jako my), můžete to vždycky dohnat.
K programu pak patřila také závěrečná Keynote a Afterparty v blízkém klubu. My jsme však jako příkladní studenti jeli domů velmi brzy a tak jsme obojí propásli. Tak snad příště.

Takže jaký byl tedy DevFest 2015? Suprový, rozhodně doporučujeme všem. Panovala skvělá atmosféra, jídlo bylo výborné, přednášky zajímavé a stánky různorodé.
Velký dík patří organizátorům, kteří odvedli perfektní práci a dali do DevFestu kus srdce, což bylo znát.

Takže díky a příští rok zas!
Katka (a Dominik)

, , , ,