Nabídka praktické stáže České centrum Budapešť a Bukurešť


České centrum v Bukurešti a Budapešti nabízí možnost vycestovat na pracovně-kulturní stáž studentům, kteří mají zkušenost v oblasti knihovnictví. Více informací o náplni stáže v obou městech najdete v příloze.

Podrobnější informace k Bukurešti
Pobočka v Bukurešti byla založena jako „Dům české a slovenské kultury“ v roce 1971 a to mezi vládou Československé socialistické republiky a vládou Rumunské socialistické republiky. Náplň Domu byla především činnost v oblasti literatury, divadla, filmu, hudby, výtvarného umění, vědy, školství a osvěty.
Mezi lety 1971 až 1989 byla provozována dokumentace akcí kulturního Domu, ale jednotlivé podklady nejsou řádně roztříděny, katalogizovány a archivovány. Cílem stáže by proto bylo nastavení metody tvorby archivu pro České centrum v Bukurešti a samotné uspořádání jednotlivých dokumentů (přibližně 12-20 krabic).
Příloha: Podrobný popis stáže v Bukurešti

Termín stáže je 2. 1.–23. 3. 2016 (začátek možný již 15. 12. 2015). Co se týče finančních nákladů, tyto stáže jsou neplacené, nicméně centrum v Bukurešti nabízí studentovi samostatný byt 2+1 přímo v centru města. Další možnosti financování jsou přes program Erasmus+, který by mohl pokrýt alespoň část životních nákladů.

Podrobnější informace k Budapešti
Náplň zdejší stáže je katalogizace knihovního fondu, pomoc při pořádání kulturních akcí zaměřené na literaturu, jejich fotodokumentace a logistická podpora akcí pořádaných v partnerství s EUNIC.
Je potřeba výborné znalosti češtiny a dobré znalosti angličtiny, maďarský jazyk je v tomto případě pouze výhodou. Dále je pak vyžadována zkušenost v oblasti knihovnictví, stejně tak jako dobrá znalost PC. Do týmu je vítán spolehlivý a kreativní student, který umí pracovat v kolektivu.
Termín konání stáže v Budapešti je únor–červen 2016 (preferovaná doba jepět měsíců). Na rozdíl od stáže v Bukurešti však tato nenabízí svým stážistům ubytování. Proto se doporučuje zažádat si o stipendium skrz program Erasmus+.
Příloha: Podrobný popis stáže v Budapešti

Při jakékoliv dotazu se prosím obraťte na e-mail stazeccz@czech.cz. K případné telefonické konzultaci je Vám k dispozici Taťána Ondrašíková z oddělení Strategie a rozvoje Českých center na telefonickém čísle: +420 234 668 568.

, ,