INFOTÝDEN: události v týdnu od 4.5. do 10.5.2015


Také to znáte? Díváte se na film v televizi a co půlhodina to reklama. Otravné, že? Jsou však reklamy, které lidem až tak úplně nevadí, ba dokonce patří mezi jejich oblíbené. Nevěříte? Na m-journal.cz si můžete podívat na výběr spotřebitelů, který obsahuje nejoblíbenější reklamy u nás, ale i u našich slovenských sousedů. Můžete hádat, které to jsou :-). Jestli jsou ale oblíbené, i když nám narušují rozkoukaný film, toť otázka.

Vědci potvrdili to, co my knihovníci už víme dávno — předčítáním dětem stimulujeme jejich mozek, který pak lépe pracuje. Rozdíly mezi dětmi, kterým rodiče pravidelně čtou, a těmi, kteří nemají tolik štěstí a rodiče jim nečtou, je markantní. Čtěte na relax.lidovky.cz.

Průměrný Čech prý stráví sledováním mobilních aplikací měsíčně až 35 hodin! Kolik aplikací má ve svém mobilu průměrný Čech? Tipněte si! Odpověď najdete v článku na relax.lidovky.cz.

Mezi uživateli dosud ne příliš rozšířená sociální síť Pinterest má konkurenci od Google. Ten spustil novou možnost sdílení a vytváření tématických kolekcí příspěvků. Jak vše bude ale fungovat ještě není úplně jasné. Více na lupa.cz.

, , , , ,