INFOTÝDEN: události v týdnu od 11.5. do 17.5.2015


V této době, kdy si žádné knihkupectví není jisté svou budoucností, existuje jedno, které vydrželo dlouhou dobu. Přináším vám trochu starší článek o nejstarším knihkupectví. Kde leží a jak dlouho už prodává knihy, najdete zde (článek v angličtině).

Čím více se blíží zkouškové období, tím více některé z nás přepadávají bolesti hlavy. Ale víme, co s námi opravdu prášky dělají?

Microsoft oznámil, že investuje do nových podmořských kabelů, které budou mít vysokou propustnost. Chce tak zvýšit kvalitu a rychlost spojení mezi svými datacentry, a to především s ohledem na možnost poskytování konkurenceschopných cloudových služeb.

To, že se některé knihovny potýkají s nedostatkem prostoru, není žádnou novinkou. V USA ovšem postavili knihovnu, tento problém vyřešila originálním flexibilním konceptem a designem. Jak se jim to povedlo, to si můžete přečíst v článku (článek v angličtině).

Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi klasické zápisníky, a zároveň jste milovníky J. R. R. Tolkiena, pak se určitě pokocháte pohledem na kožený deník s mapou Středozemě na obalu. Více zde (článek ve slovenčtině).

, , , , , ,