INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 23.3. do 29.3.2015


Na internetu se objevila nová stránka pro sledování filmů. Problém je v tom, že pokud něco (nelegálně) sledujete, zároveň něco šíříte dál, a to je v ČR v rozporu se zákonem. Jedná se tedy o takový BitTorrent. Ale pozor není to on. Více v článku.

Pluginy ve Wodrpressu otevřeny pro útok cyber-zločinců.  První na tuto chybu přišel průzkumník zabezpečení Yonathan Klijnsma v pluginu RevSlider. Další byl objeven anglickou společností. Podle šéfa zabezpečení Alert Logic: „WordPress byl vždy docela slabý ve sledování a prohlížení pluginů, které vytváří nějaká komunikta.“ Více najdete zde. (článek je v angličtině)

LibreOffice patří mezi kancelářské balíčky, které máte zadarmo. Kromě toho, že fungují na Windows, Linuxech a OS X, tak se teď připravuje i aplikace na Android. Ale hlavní zprávou je to, že i tento kancelářský balík bude přístupný online. Více čtěte na živě.cz.

V rámci Jinonických informačním pondělků na UISK v Praze proběhla přednáška o projektu „Tisíc knih“. Pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, určitě tak udělejte. Po zadání nějaké knihy do vyhledávacího pole dostane 1 000 příbuzných a podobných knih. K čemu má tento projekt sloužit? Mohlo by to být rozšíření katalogu.

Jak správně udělat infografiku? A jak využívat grafiku a vizuální prvky ve svých pracích? Jednoduchým způsobem zjistíte, co je dobré a co ne díky názorným obrázkům (články jsou v angličtině).

Daňové přiznání. Noční můra všech. Alespoň dospělých. Dalo by se ale nějak zjednodušit? Studenti informačních studií a knihovnictví na Masarykové univerzitě v rámci kurzu Service Desing se na tento problém podívali. Co z toho vzniklo a jak využít informační design v praxi? To si přečtěte zde.

, , , , ,