INFOTÝDEN: události v týdnu od 6.4. do 12.4.2015


Google přišel se změnou týkající se fotografií a videí z Google+. Nyní již budou v Google Drive. Snad tato změna bude smysluplná a pro uživatele užitečná. Čtěte na lupa.cz.

Všechny knihovníky jistě bude zajímat nová online verze klasifikačního systému MDT (nahrazuje původní verzi dostupnou na adrese www2.nkp.cz/mdt/index.htm). Jedná se o úplnou, standardní verzi MDT zahrnující 70 626 platných a přibližně 11 000 zrušených notací MDT. Služba není určena pouze pro knihovníky, ale také pro badatele a studenty v oborech knihovnictví a informatika; je volně přístupná, ovšem samotná služba ani její části nelze využít ke komerčním účelům. Jedinou nevýhodou je nutná registrace do systému.

Výroční knižní ceny Magnesia Litera se blíží! Slavnostní vyhlášení se se odehraje v úterý (14. dubna) ve 20:00 a sledovat jej můžete z pohodlí domova na kanálu ČT Art. Videa ke všem nominovaným knihám lze nalézt na serveru youtube.

Zelená je tráva, barva na semaforu, ale v dubnu ji budou mít i knihy! Oslavte Světový den knihy a autorských práv (23. 4. 2015) nákupem knihy! Kdy jindy se poštěstí mít slevu 15 % na knížku, po které už delší dobu pokukujete? Více na knihymajizelenou.cz.

Praha se připojila ke konceptu otevřená data a zveřejnila svá geodata (mapy, modely i letecké snímky) pod otevřenými licencemi Creative Commons. Na výsledek se můžete podívat na portálu geoportalopraha.cz.

 

, , , , , ,