INFOTÝDEN: události v týdnu od 30.3. do 5.4.2015


Už je to devět let, co se objevil mobilní internet. Cena za různé věci se měnila. Pamatujete si tuto dobu? Vzpomínat můžete na mobil.idnes.cz.

A k současnosti — téměř každý, kdo vlastní nějaké mobilní zařízení, jako tablet či chytrý telefon, ho využívá k surfování na internetu. NetMonitor přináší zprávu, že využívání mobilních zařízení jako prostředků pro přístup k internetu v českém prostředí vzrostlo za posledního půl roku o 60 %.  Více na lupa.cz.

Minulý týden byl apríl. A víte co si pro nás připravili internetoví provozovatelé? Kromě pandy, kterou jste jistě viděli na našem facebooku, jsou tu i další bláznivé věci, jako např. obrácený Google. Některé jsou sice přehnané, ale musím se přiznat že některé bych brala. Více se dočtete na živě.cz.

Microsoft oslavil 40 let. Jak to bylo s historií ředitelů a jak se postupně vyvíjel software této společnosti? Více na živě.cz.

Chcete se naučit jiný jazyk? Nejvhodnější prostředí je knihovna. A proč? To vám v šesti důvodech poví tento článek (článek je v angličtině).

, , , , ,