INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 9.3. do 15.3.2015


Za necelé tři měsíce se v Los Angeles uskuteční dlouhá léta připravovaná soutěž. A koho se bude týkat? Droidů záchranářů. Co všechno musí dokázat? Vyjít schody, odstranit nějakou tu překážku, a to bez napájení nebo jištění. Tuto soutěž připravila americká obranná agentura DARPA. Jak někteří roboti vypadají a kdo je favoritem, se můžete podívat na zive.cz.

Pamatujete na lístkové katalogy? Někteří z nás jistě vzpomínají, jak je dělali. Co ale s těmi v knihovnách? Vyhodit, recyklovat nebo přeměnit v umění. Podívejte se na krásné obrázky, které vystihují knihu nebo alespoň její název, na portálu mprnews.org (článek je v angličtině).

Téměř všichni jsme na Facebooku. A jsou tam i skupiny, které vás mohou zaujmout. V čem jsou tak výjimečné? Jsou to knihovnické skupiny. Více tady. (článek je v angličtině).

Používáte překladač od Googlu? Tak vězte, že existují i lepší a schopnější. Na jejich výčet a schopnosti se podívejte zde. A můžete se s námi samozřejmě podělit o své zkušenosti.

Před 70 lety zemřela Anna Franková. Ve Vědecké knihovně v Olomouci je na její počest uspořádána výstava. Pokud jste nečetli knihu, na aktualne.cz se dozvíte více o jejím osudu a životu.

A na konec smutná zpráva pro fanoušky Zeměplochy. Jak jistě už všichni slyšeli, slavný spisovatel Terry Pratchett zemřel. Pro každého to byla veliká rána. O této významné osobnosti si můžete přečíst na edna.cz nebo na huffingtonpost.com (článek je v angličtině). Také přikládáme seznam jeho knih v databazeknih.cz.

 

, , , , ,