INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 2.3. do 8.3.2015


Výsledky vyhledávání webových stránek pomocí služby Google jsou řazeny především podle toho, jak často na dané webové stránky odkazují další weby, nikoli podle pravdivosti a přesnosti obsahu stránek. Stránky plné nesmyslů jsou ve výsledcích často na vyšších pozicích (mají vyšší PageRank) než ty, které obsahují fakta a skutečnosti. Jak by vyhledávací algoritmus mohl fungovat, kdyby se hodnotily weby podle pravdivosti či přesnosti údajů si spolu s dalšími informacemi můžete přečíst na www.lupa.cz.

Technika bezpochyby ovlivňuje náš život. Díky internetu můžeme zjistit řešení k jakémukoli problému. A díky mobilním zařízením můžeme řešení hledat téměř kdykoliv a kdekoliv. Co se může stát, pokud si svůj život a řešení problémů ulehčujeme pomocí techniky až příliš, a jaký to má vliv na náš mozek, se dočtete www.zive.cz.

Amerika podpořila síťovou neutralitu. Obávané zpomalování či zvýhodňování uživatelů se tak dít nebude. Více na www.lupa.cz.

Kdo má největší podíl na znečišťování oceánu se dozvíte zde www.stoplusjednicka.cz.

Máte rádi nábytek od Ikey? A zároveň nemáte rádi, že kdykoliv potřebujete dobít váš telefon, nemůžete najít nabíječku? Ikea přichází s řešením — do svého nábytku zabudovává technologie pro bezdrátové nabíjení. Více informací na technet.idnes.cz.

Webové prohlížeče, to nejsou jen Firefox, Chrome či IE. Existují i další prohlížeče, které možná zatím nejsou tak známé, ale mohou se pyšnit označeními typu „nejrychlejší“, „cloudový“, „rychlé prohlížení bez zbytečných funkcí“ atd. Pokud vám váš současný prohlížeč nevyhovuje, zde si určitě najdete nějakou náhradu.

, , , , , , ,