INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 16.3. do 22.3.2015


Český internetový portál a vyhledávač Seznam.cz změnil design a pouští novou domovskou stránky do testování. Co na ni říkáte? Důvody pro tuto změnu na lupa.cz.

Dobrá zpráva pro všechny, kteří rádi sledují videa přes internetovou televizi Stream, ale ne vždy si na ně najdou čas. Nyní můžete sledovat videa offline. Pro více informací čtěte článek na lupa.cz.

Zajímavý článek týkající se Windows 10 si můžete přečíst na cnews.cz . Ten bude zdarma i pro tzv. „piráty“ a jeho nelegální instalace zůstane stále neměnná.

Jak se bude jmenovat? Otázka je kladena na nový prohlížeč, který vymýšlí Microsoft. Pro zachování kompatibility bude Internet Explorer dostupný ve Windows 10 i nadále. Jeho kodové označení je Spartan, ale jak se bude jmenovat doopravdy dosud není známo. Více čtěte na cnews.cz.

Pozor na to, co strkáte do svého počítače. I obyčejný USB disk, alias „fleška“ může ve vašem počítači způsobit pěknou paseku. Dočtete se na itnews.sk.

A perlička na závěr — na serveru root.cz naleznete seriál článků s názvem „Příchod hackerů“, který informuje o prvních počítačových hackerech, tj. konstruktérech, programátorech, ale i o kyberzločincích. Ti všichni se totiž určitou mírou podíleli na vzniku světa počítačů a internetu.

, , , ,