INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 12.1. do 18.1.2015


Seznam.cz začne od dubna tohoto roku čistit svým uživatelům freemailů schránky od spamů přísněji. Celé čtyři pětiny e-mailů, které se k uživatelům dostanou, jsou spamy! Toto číslo je až šokující, a tak kontrola e-mailů bude důkladnější. Více na lupa.cz.

A zase ten Facebook! Podle statistik nás tato sociální síť zná lépe, než si myslíme. Všechny tyto informace ví na základě toho, jaké stránky „líbítkujeme“, a kde zanecháváme svou digitální stopu. Důsledkem toho je cílená reklama. Celý článek na lupa.cz.
V souvislosti s Facebookem uvádíme také jeho chystanou novinku, a to aplikaci „Work“, která umožní firmám vytvářet firemní sociální sítě určené pro vnitropodnikovou komunikaci. Více informací na živě.cz.

S novou užitečnou funkcí Outlook.com. Jedná se o možnost ukládání emailů rovnou do úložiště OneDrive. Z něj pak soubory lze synchronizovat, nebo rovnou otevřít v programu Office. Čtěte na lupa.cz.

Ministerstvo průmyslu uvažuje o zpoplatnění využívání wi-fi ke komerčním účelům. Česká republika by tak pravděpodobně byla první zemí v EU, jenž by zavedla daň z wi-fi. Podle nejnovějších informací ministr průmyslu ovšem slíbil, že nic takového vládou neprojde. Celý článek na lupa.cz

O světovém veletrhu CES 2015 jsme vás sice již informovali. Nyní ovšem naleznete na živě.cz kompletní seznam všech novinek a aktualit, které si pro vás redaktoři a zprávaři z redakce připravili.

, , , , , , ,