Nenechte si ujít přednášku Mgr. Jána Gondoľa, PhD.


Ve středu 3. prosince si nenechte ujít další ze zajímavých přednášek, které jsou pro vás v tomto semestru přichystány. Tentokrát se můžete těšit na Mgr. Jána Gondoľa, PhD., který v současnosti pracuje pro Open Data projekt COMSODE na Ministerstvu vnitra SR (více informací o jeho osobě můžete nalézt na profesním profilu na síti LinkedIn). Téma jeho přednášky bude s jeho pracovními aktivitami souviset — v přednášce se zaměří na „Open aktivity na Slovensku a ve světě“. Více informací v přiložené pozvánce.

Abstrakt přednášky:
Přednáška představuje aktuální stav a trendy aktivit v oblasti otevřených dat, otevřených vzdělávacích zdrojů, otevřeného přístupu a otevřeného softwaru, obzvlášť s ohledem na Slovenskou republiku a vybrané krajiny světa. Představí platformu Partnerství pro otevřenou vládu a vysvětlí, proč jsou „open“ aktivity důležité, jaké výhody přinášejí pro jednotlivce i společnost a co je možné na akademické půdě udělat, aby prostřednictvím otevřeného přístupu k práci mohli jednotlivci i společnost čerpat maximální užitek.

Další informace:
Pokud se zajímáte o problematiku „open“, můžete si s dr. Gondoľem poslechnout zajímavý rozhovor na téma „Open Access in Slovakia“, nebo se podívat na jeho prezentaci z konference OpenSlava 2014. Širší pohled na problematiku otevřených dat pak najdete v příspěvcích dr. Gondoľa na blogu projektu COMSODE, v sekci „Bigger Picture of Open Data“.

, , ,