INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 3.11. do 9.11.2014


Dochází ti místo na OneDrive? Díky propojeni OneDrivu a Xbox Music získáš 20 GB navíc. Více na zive.cz.

Čína přejde se všemi počítači ve státní správě na Linux. Bojí se tajných dvířek ve Windows. Co myslíte, je to pravda? Čtěte na zive.cz.

Microsoft se tlačí do světa Androidu. Za chvíli se přiřítí s verzí Office, která bude použitelná v Androidu. No, když jim to vyšlo v Apple, tak proč ne i u Androidu. Navíc, zatím je vše zdarma, tak proč ne! Vyzkoušíte je? Více na lupa.cz.

Máte nějaké zařízení od Applu, kde si instalujete aplikace z třetí strany? Tak pozor — v čínském  internetovém obchodě Maiyadi se v 467 aplikacích nachází nebezpečný malware. Pro bližší informace jděte na lupa.cz.

Milovníci hudby pozor! Myslíte, že když chcete poslouchat „legální“ hudbu, tak za ni musíte zaplatit a následně si ji stáhnout? Pokud neznáte aplikaci Spotify, tak si své znalosti oprašte. V letošním roce už neletí nakupování hudby z iTunes (či podobných služeb), ale streamování. Proto se i Apple rozhodl do streamování investovat. Více se dozvíte zde lupa.cz. Další informace o streamingu hudby a k tomu určených aplikací najdete v tomto starším článku.

Už znáte chytré hodinky? Víte, kdo je všechno vyrábí? Pokud vás napadnou firmy typu Apple, Samsung, Google, nebo třeba Microsoft, máte samozřejmě pravdu. Věděli jste však, že je bude vyrábět i Tesco? Pokud ne, důkaz najdete na lupa.cz.

Umí přední české firmy a organizace dělat „weby“? A umí jim především připravit pohodlné mobilní verze? Avinash Kaushik, jeden z nejznámějších a nejuznávanějších webových analytiků a online marketérů, při své přednášce na Marketing Festivalu řekl jednoznačné NE! Obstála jen česká „škodovka“. Více si můžete přečíst na tyinternety.cz nebo m-journal.cz .

, , , , , , ,