INFOTÝDEN V KOSTCE: události v týdnu od 17.11. do 23.11.2014


Jste notoričtí bloudiči a bez mapy v mobilu neuděláte ani krok? Tak to Vás jistě potěší, že Google přišel s novou vylepšenou verzí aplikace Google maps. Více na zive.cz.

Firma Intel se chystá spojit počítačové a mobilní divize. Tato sloučená divize se bude starat o notebooky, tablety a mobilní telefony. Důvodem je touha Intelu zůstat i nadále na trhu vpředu. Čtěte na zive.cz.

Nevěřte Facebooku! Ačkoliv je známým pravidlem, že co není na Facebooku, jakoby nebylo, ne vždy je k nám Facebook upřímný. Nynější studie ukázala, že aplikace typu „podívej se, kdo si prohlížel tvůj profil“ apod. je nepravdivá, neb Facebook tuto funkci neovládá. Celý článek na lupa.cz.

Facebook bude možná rozšířen o novou funkci, která by mu mohla pomoci se zlepšením reputace. Tou by měla být „pracovní sociální síť“. Tak se nechme překvapit, zda-li chystaný projekt bude mít úspěch jako například profesní sociální síť LinkedIn. Více na lupa.cz.

Devátý ročník ankety českého internetu nesoucí název Křišťálová lupa zná jména svých vítězů! Odborná porota ocenila nejoblíbenější a nejzajímavější projekty českého internetu za letošní rok. Osobností českého roku se pak stal Josef Šlerka. Nepopulární anticenu si od poroty odnesli čeští mobilní operátoři za pomalý rozvoj rychlého mobilního internetu. Kompletní výsledky již nyní k nahlédnutí na lupa.cz.

, , , ,