Absolventka a Fifinka007


Milý čtenáři!

V předchozích příspěvcích jsme si už řekli, že je důležité zvážit výběr vhodného oblečení na pohovor, zmínili jsme si i důležitost výběru fotky do životopisu. Další věc, která sice nejspíš nebude rozhodujícím kritériem personalisty při výběru vhodného kandidáta, ale může být pro něj dost zarážející, je znění emailové adresy.

Vím, že někteří rádi projevují svou kreativitu při tvorbě emailové adresy, a tak se pak můžeme setkat s kontaktem na Alžbětu Novákovou, jejíž email zní Fifinka007@xyz.cz, nebo s Aloisem Dřímalem, kterému pošta chodí na nadseny.pivar@abc.cz.  V knihovně v lepším případě ocení, že je Alžběta náruživým čtenářem Čtyřlístku, jinou možností je, že mail zamění s kontaktem na nějakého dětského čtenáře, nejreálněji si ale budou klepat na čelo. Patříme už mezi generace, která má od dětského nebo pubertálního věku svou emailovou adresu. Šlo o věk, kdy ještě nějaká beruska.sedmitecna@xyz.cz byla jistou dobu namístě a pochopitelná, ale postupem je třeba dospět i na síti. Některé maily by tak měly být raději využívány jen pro soukromou komunikaci.

Jak má pak personalista brát vážně člověka, který se hlásí na pozici obchodního zástupce, když první komunikace probíhá z emailové adresy IamSexyAndIKnowIt@opr.cz? Najdou se ale i případy, které jsou tak pyšné na svůj vysokoškolských titul, že neodolají, a musí se jím chlubit, kde to jen jde. Možná ale také mají jen obavu, že jejich titul bude přehlédnut, nebo mají pocit, že jim adresa v podobě mgr.alena.brouckova@abc.cz přidá na váze.

Pokud máš chuť se zasmát, přečti si diskuzi o (nechtěně) vtipných emailových adresách. Příště si povíme něco o typických otázkách na pohovorech.

Absolventka

 

, ,