Přijďte na přednášku dr. Andrey Hrčkové z Bratislavy


Ve čtvrtek 23. října se můžete těšit na další velmi zajímavou přednášku. Do Opavy přijede Mgr. Andrea Hrčková, Ph.D. z Katedry knižničnej a informačnej vedy Univerzity Komenského v Bratislavě. Její přednáška na téma „Persuazivita v prostředí internetu: technologie, design a psaní“ proběhne od 15:00 hod. v učebně D2 na Hauerově ulici č. 4. Pro více informací si můžete stáhnout pozvánku.

Abstrakt přednášky:
Persuazívní technologie jsou relativně novou výzkumnou oblastí, která zkoumá vliv určitých prvků na rozhraní, mezi motivací a pocity uživatelů. Podle průkopníka persuazivního designu B. J. Fogga, dokáží persuazivní technologie dokonce měnit myšlení a chování lidí. O persuazivních rysech můžeme hovořit v různých situacích, jako například zdraví, hry, ekologie a především obchod. Přednáška na některých příkladech informací ukáže, jak tyto informace dokážou přesvědčit a motivovat uživatele k akci, víc než jiné informace.

Informace o přednášející:
Andrea Hrčková je odborným asistentem na Katedže knižničnej a informačnej vedy Filozofické fakulty UK. V roce 2014 obhájila dizertační práci na téma „Diskuzní skupiny jako informační zdroj“. Její pedagogická a odborná činnost se v současnosti zaměřuje na optimalizaci webových stránek pro vyhledávací nástroje, organizaci informací v elektronickém prostředí, marketing knihoven, informační průzkum a nová média. Během studia absolvovala odbornou stáž v NATO v oblasti informačního a znalostního managementu. Více informací najdete na profesním profilu na síti LinkedIn.

, ,